На культурному фронті: у Кропивницькому до 140-річчя театру презентують виставу від режисера з Херсону - Гречка

На культурному фронті: у Кропивницькому до 140-річчя театру презентують виставу від режисера з Херсону - Гречка

У Кропивницькому з нагоди 140-річчя театру Корифеїв відбудеться прем'єра вистави "Бондарівна" за твором Івана Карпенка-Карого, режисером якої став заслужений діяч мистецтв із Херсону Сергій Павлюк.

Про ідею вистави режисер та актори кропивницького театру розповіли сьогодні, 25 жовтня, під час пресконференції.

За словами запрошеного режисера-постановника Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Сергія Павлюка, обирали виставу саме серед творів корифеїв. Зупинилися на "Бондарівні", оскільки її сюжет лишається актуальним для сьогодення.

"Все цікаве вже було поставлено. Я став перечитувати, і знайшов "Бондарівну". Сюжет ми лишили майже незмінним, хіба що в п'єсі поляків ми замінили на москалів. І, крім того, наша героїня залишається живою", - прокоментував Павлюк.

Особливістю вистави також назвали її музичний супровід, для якого використали твори сучасних фольк-гуртів.

"Музику ми використовуємо з дозволу виконавців. Зокрема це твори сучасних фольк-гуртів "ДахаБраха", гурту "Гуляй Поле", музиканти якого мої хороші друзі. Також навантаження автентичного співу ми взяли від гурту "Божичі", з їхньої пісні "Помишляйте" починається друга дія", - розповів режисер.

Також актори зауважили, що війна додає своїх особливостей у роботі, адже повітряні тривоги змушують переривати репетиції, а відповідно і налаштування акторів на гру. Проте вони раді, що мають можливість навіть у час війни дарувати свою творчість людям.

"Дякуючи нашим ЗСУ, навіть під час "театру воєнних дій", ми можемо працювати і робити кожен своє на своєму фронті. Я завжди кажу - все буде добре! Це моя мантра. ЗСУ переможе, я повернуся в Херсон", - акцентував Сергій Павлюк.

Крім того, актори показали репетицію першої дії "Бондарівни".

Прем'єра вистави відбудеться 27 жовтня о 14:00 у театрі імені Марка Кропивницького.

Показ вистави для всіх бажаючих стартує від 30 жовтня.

Автор: Таміла Делюрман | Інформаційний портал Кіровоградщини - Гречка

Дата публікації: 25.10.2022