ПОШИЛИСЬ У ДУРНІ

МАРКО КРОПИВНИЦЬКИЙМузична комедія на 2 дії

Режисер-постановник

Євген Скрипник

Сценографія та костюми

Оксана Калюжна

Музика

Марка Кропивницького

Диригент і аранжування

Наталія Ланова

Балетмейстер

Мар'яна Опря

Художник з освітлення

Валерій Спека

Помічник режисера

Марина Малахатько

Прем'єра 27 жовтня 2023 року

    Вистава триває 1 годину 40 хвилин

Марко Кропивницький, один із засновників першого українського незалежного професійного театру – визнаний театральний діяч, актор і драматург не лише в Україні, а й у світі! Наш театр, який із честю носить ім'я видатного корифея Українського Театру, неодноразово звертався до його драматургічного спадку, що налічує майже пів сотні оригінальних п’єс та інсценізацій, левова частина яких – комедії. Саме через комедію, значною мірою гостро соціальну, Марко Кропивницький відкривав і виносив перед очі публіки ті пекучі істини і правди, з якими щодень стикалося українське селянство та інтелігенція. Проте, в числі комедій Кропивницького є одна, що яскраво виділяється, адже є пробою пера драматурга в жанрі комедії положень.
«ПОШИЛИСЬ У ДУРНІ»,- п’єса яку за жанром сам автор іменує «шутка-оперетта», - є легкою і сповненою карколомних інтриг та плутаниць історією! Двоє сусід-заможних вдівців, Максим Кукса і Степан Дранко, мають у своїх дворах по сім і п’ять дочок, і мороки з тим дівочим гуртом, з гулями та залицяльниками у обох дворах стільки, що аж світ вдівцям макітриться. Старші дівчата з обох дворів, Оришка й Горпина, таємно любляться з наймитами своїх батьків – Антоном і Василем... Та вдівці, прагнучи позбутися скоріш мороки у хаті і вихопити своїм дочкам заможного жениха, потай один від одного, бо у кожного на виданні дівка, шукають по товаришах-підпанках помочі, щодень дожидаючи від них доброї звістки. Довідавшись про те, Василь і Антон просять поради у місцевого писаря Скакунця, який душею легко звертається на бік молоді й допомагає їм утнути неабияку авантюру, за якою вдівці Кукса й Дранко пускаються потай і наввипередки лаштувати майбутні весілля. Чи добра доля, чи мара, приводить у цей край ще одного героя – Ничипора, на радість та підмогу парубкам, і, звісно, на забаву самому собі. На чому те все окошиться, запрошуємо побачити у новій музичній комедії Театру Корифеїв «ПОШИЛИСЬ У ДУРНІ» за однойменною п’єсою Марка Кропивницького.
Дійство густо сповнене жартами й добрим гумором, яскравими акторськими витівками, авторським переосмисленням майже півтора столітнього драматургічного та музичного полотнища! Карколомні плутаниці й інтриги закручують сюжет дзиґою. Тож куди виллється сміливість молоді, а разом з тим поспіх і довірливість вдівців, адже як говорять, хто спішить – людей насмішить?

Дійові особи та виконавці

Кукса

заслужений артист України Олександр Ярошенко

Дранко

Володимир Бідаш

Ничипір

Олександр Малахатько

Оришка

Олена Табак

Горпина

Дарія Скрипник

Антон

Ілля Литвиненко

Василь

Валерій Ланецький

Писар

Ігор Кодема

Гаврило

Олександр Притасевич

Паламар

Даниїл Кащеєв

У виставі задіяні

Оксана Шурпік, Інна Вдовиченко, Олена Синявська, Елізабет Давідян, Оксана Заславська, Олена Горбунова, Наталя Токарєва, Олександр Малахатько-молодший, Микита Капелюшний, Ігор Полєвой, Олександр Хорошайлов, Дмитро Нагабась

У виставі задіяний оркестр театру

Преса про виставу