ПЕРЕД ВОЛЕЮ

ЗА П'ЄСОЮ МАРКА КРОПИВНИЦЬКОГО

Інсценізація Євгена Лавренчука

Постановка, звукова та пластична партитура

Євген Лавренчук

Сценограф

Єфим Руах (Ізраїль)

Костюми

Міра Матчина, Євген Лавренчук

Світло

Світлана Змеєва

Драматург

Антон Литвинов

Асистент режисера

Владислав Лісіцин

Помічник режисера

Марина Малахатько

Науковий консультант

Вахтанґ Кебуладзе

Автор графічного дизайну

Дмитро Растворцев

Міжнародна комунікація

Златослава Ковтун

Репетитор зі сценічної мови

Ліка Кривець

Прем'єра 22 червня 2024 року

    Вікові обмеження 16+
    Вистава триває 2 години 20 хвилин

Довгоочікувана премʼєра вистави Євгена Лавренчука в Театрі Корифеїв.

Увага! Вистава містить сцени з оголеними тілами. Рекомендується аудиторії 16+.Увага! У виставі використовуються спеціальне світло та мерехтіння світла, яке може викликати підвищене збудження нервової системи. Не рекомендовано для глядачів з епілепсією.Увага! Вистава включає сцени з імітацією руйнування приміщення. Не рекомендовано людям з вразливою нервовою системою.

Дійство вистави відбувається в укритті Азовсталі. Є три виміри: перший - реальний, основний, в якому знаходиться головний герой Юрко. Він в комі на лікарняному ліжку. В якийсь момент його свідомість починає транслювати марення на основі пʼєси «Перед волею». Тобто театральний всесвіт Марка Кропивницького йому мариться, він бачить цих персонажів… І Юрко настільки глибоко заблукав у підсвідомості (другий вимір), що закохався в образ Орисі (дочка пана). Орися вагітніє і народжує дитя - як вищу ступінь людських стосунків. Але Юрко і не бачить цю дитину, і Орисю після пологів теж, хоч і намагається.

В першому вимірі стан Юрка погіршується, і згодом для нього відкривається третя площина - потойбіччя. Тобто він на межі життя і смерті. Символ, який використовується для того, щоб передати цю площину - ріка Стікс. Тут Юрко зустрічає схожі образи, що і в театральному вимірі, але вони спотворені, інакші, розмовляють неживою мовою.Підсвідомість Юрка заплуталась, різні світи переплелися. В реальному - він не приходить до тями, фізично його тіло бореться за життя, в своїй уяві - йде боротьба за волю та щастя! В реальному світі, разом з Юрком в реанімації, - дівчина, яка стала основою для Орисі, в його маренні. І вона помирає . Юрко не може прийти до розуму, тримаючись за події у сні, і не може змиритися зі смертю коханої. Юрко не помирає, але пережите залишило відбиток на ментальному здоров’ї юнака. Також в укритті є жінка, як символ материнства, вона ж постає у маренні Юрка покійною матірʼю Орисі. Вона втілення такої любові як … агапе.

Чарлз Пірс у своїй філософській системі стверджував, що агапе є енергією створення еволюції в природі. Тобто тут все між собою пов’язане… вона матір, яка приймає всіх і все, її дочка народжує результат кохання - дитину…. Питання життя і його продовження так само як і волі показано в реальності, маренні, уяві. Але конкретно не навʼязано режисером якоїсь істини або конкретного власного переконання щодо питання свободи, і це правильно, бо в кожного глядача є можливість самому для себе визначити, що для нього воля?..

Кропивницький написав драму…

«З перших рядків я закохався і зрозумів п'єсу Марка Кропивницького «Перед волею» і дуже швидко «побачив» всю виставу у своїй уяві, не дивлячись на те, що вона складна, багатогранна і «фактурна». Я відразу знав, що в постановці будуть балерини, відверті сцени, особлива музика геніального Валентина Сильвестрова і тема трагедії «Азовсталі». Буде неодноразово звучати тема самотності, розкриватиметься тема свободи і звучати голос світових філософів XX століття. Тема п’єси і вистави «Перед волею» дуже суголосна із сьогоденням, вона не про кріпацтво і кріпаків – вона про нас сьогоденних, де ми вкотре виборюємо свою волю і свободу» – розповідає Євген Лавренчук. Як зазначає режисер, вистава увібрала в себе весь біль та роздуми, всю енергію любові та надії на світлу перемогу режисера та всього акторського складу Театру Корифеїв.

Дійові особи та виконавці

Діброва, корифей

заслужений артист України Анатолій Шевченко

Підгайний

Євген Скрипник

Буфетчик Варфоломей

заслужений артист України Олександр Ярошенко

Юрко

Микита Капелюшний

Орися

Елізабет Давідян

Пані Шкорупська

Тамара Лаптєва

Пані Городецька

заслужена артистка України Вікторія Майстренко

Нянька

заслужена артистка України Євгенія Миронович

Кіка

Лариса Коваленко

Буба

Олена Горбунова

Головацька

Наталя Токарєва

Мати

Інна Вдовиченко

Софія

Оксана Шурпік

Макарюк

Даниїл Кащеєв

Дося

Тетяна Копань

Селифон

Олександр Малахатько-молодший

Яшка

Ігор Полєвой

Остап

Олександр Хорошайлов

Потап

Дмитро Нагабась

У виставі задіяний оркестр театру

Світлини Ольги Степаненко

Світлини Віктора Собка

Автор відео: Костянтин Матушевський

Автор відео: Костянтин Матушевський

Покази

Преса про виставу