НА ПОЛІ КРОВІ

ЛЕСЯ УКРАЇНКА Апокриф

Художній керівник постановки

заслужений діяч мистецтв України Євген Курман

Режисер-постановник

Євген Скрипник

Помічник режисера

Марина Малахатько

Прем'єра 25 лютого 2021 року

    Вистава триває 1 годину

25 лютого - день народження видатної української письменниці, перекладачки, фольклористки, культурної громадської діячки, піонерки українського модернізму, неоромантизму, містицизму Лесі Українки. Не зважаючи на масштабність і визначне місце Лесі Українки в українській історії та культурі, її геній лишається маловідомим і не до кінця зрозумілим для значної частини співвітчизників. Саме тому Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Марка Кропивницького підготував нову прем’єрну виставу за однойменною драматичною поемою «На полі крові».

Історія немислимої та таємничої зради за майже дві тисячі років знаходила відгук у серцях численних митців. Геній Лесі Українки також відчув потребу до власного її осмислення, до відкриття ще схованих у ній істин. Однак погляд поетеси упав на фігуру кривдника, і, беззаперечно, вивів нас на інші глибини цієї історії.

Драматична поема «На полі крові», хоч і належить перу Лесі Українки, за суттю своєю є апокрифом, і дає нам можливість через персону Юди доторкнутись до езотеричного рівня знань. Темою твору є зрада Юдою Іскаріотом Ісуса Христа. І вистава гостро відкриває проблему зрадництва як явища, яке поширюється в житті, набуває різних форм, і що найстрашніше – виправдовує себе. У нашому світі зрада живе і бореться за своє право бути.

Дійові особи та виконавці

Прочанин

Євген Скрипник

Юда

Антон Адаменко

Світлини Марини Малахатько