Вистава без сцени. В театрі презентують уривки з семи пʼєс Марка Кропивницького - Суспільне | Новини

У кропивницькому театрі підготували прем’єру вистави "Марко Лукич". Глядачам презентують уривки із семи пʼєс Марка Кропивницького. Суспільне побувало на репетиції.

Режисер-постановник з Києва Микола Бабин розповів, що "Марко Лукич" – це імерсивний спектакль: глядачі будуть учасниками, а актори гратимуть за межами сцени – на сходах, біля роздягальні, у коридорі. Вистава розпочинається тим, що Марко Кропивницький зустрічатиме глядачів у театрі.

"Це історія про те, коли глядач буде мандрувати різними локаціями, різними точками. Декорації змінюються відповідно до того, що зараз одна сцена в нас тут, друга сцена там, а потім там".

Режисер Микола Бабин (праворуч) керує репетицією вистави. Фото: Суспільне Кропивницький

Глядач побачить уривки з пʼєс "Доки сонце зійде, роса очі виїсть", "Чмир", "По ревізії", "Олеся", "Мамаша", "Глитай, або ж павук" та "Старі сучки і молоді паростки".

Марка Кропивницького грає актор Володимир Бідаш.

"Це дуже відповідально, як на мене. Я з нетерпінням чекаю, як цю виставу сприйме глядач. Бо і для нього, і для мене, мабуть, і для всього театру це щось нове".

Володимир Бідаш. Фото: Суспільне Кропивницький

Зі слів режисера, у виставі залучили всіх акторів театру.

"Персонажів, я так рахував, близько 20. Плюс ще є актори масових сцен".

Репетиція вистави

Репетиція вистави "Марко Лукич", на світлинах по центру й праворуч — актриса Дар’я Ярошенко. Фото: Суспільне Кропивницький

Зі слів актора Євгена Скрипника, це вистава про те, як відбувається процес створення вистави в театрі.

"По суті, Марко Кропивницький, який глядачів водить оцими манівцями та репетиційними точками, показує, як актори працюють над своїми ролями".

Євген Скрипник (праворуч) під час репетиції вистави

Євген Скрипник (праворуч) під час репетиції вистави "Марко Лукич". Фото: Суспільне Кропивницький

Актриса Дар’я Ярошенко сказала, що під час вистави відбуватиметься спілкування з глядачами.

"Глядачі ніби беруть участь у нашій виставі разом з нами. На сцені теж є спілкування з глядачем, але зовсім інше. Тут ми бачимо його, підходимо, спілкуємося. Вони стоять ніби з нами. З нами відчувають цю атмосферу".

Прем’єра відбудеться 10-11 лютого.

Павло Іванов Вікторія Колосова | Національна суспільна телерадіокомпанія України

Дата публікації: 09.02.2024