Унікальний проєкт: Театр Корифеїв презентує прем’єру імерсивної вистави «МАРКО ЛУКИЧ»  - Кіровоградська обласна рада

Унікальний проєкт: Театр Корифеїв презентує прем’єру імерсивної вистави «МАРКО ЛУКИЧ» - Кіровоградська обласна рада

Уперше в Кіровоградському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.Л. Кропивницького презентують імерсивну виставу «Марко Лукич», присвячену творам засновника першого українського професійного театру Марка Кропивницького. Прем’єра відбудеться 10 та 11 лютого.

За словами очільника театру Сергія Корнієнка, вистава передбачає максимальний контакт акторів із глядачем.

«З першого дня моєї роботи постала важлива місія: яким чином зберегти українські традиції і залишитися в контексті сучасного світового театру. Не секрет, що з перших днів заснування Театр Корифеїв був найбільш сучасним. І зараз має так бути: сучасний театр зі сталими українськими традиціями. «Марко Лукич» – вистава, під час якої актори «руйнують» дзеркало сцени. Вони виходять до глядачів і знаходяться з ними в контакті на відстані одного-двох метрів. І глядач подорожує театральним світом з акторами, які знаходяться у своїх образах. Ви матимете можливість проаналізувати і відчути акторську майстерність. Весь простір театру оживає, коли виникає тандем актор-глядач», – розповів Сергій Корнієнко під час брифінгу для журналістів.

Режисером-постановником вистави став художній керівник, режисер-постановник Київської театральної студії «ВІК», засновник та директор театрального фестивалю «СТеП» Микола Бабин.

«Це буде досить екстравагантна робота для Театру Корифеїв. Так, вона створена за п’єсами Марка Кропивницького, але в нас було завдання освіжити їх і показати в дещо іншому ракурсі. І головне – заповнити увесь простір театру творчістю та акторським мистецтвом. Тому наш проєкт – це реальна екскурсія глядача у життя театру за лаштунками. Глядач не просто сидітиме в залі театру, а мандруватиме за героєм – Марком Кропивницьким і дивитиметься виставу в форматі експедиції Театром Корифеїв», – зазначив Микола Бабин.

Під час однієї вистави, яка триватиме півтори години, глядачі побачать уривки одразу сімох п’єс Марка Кропивницького: «Доки сонце зійде – роса очі виїсть», «Чмир», «По ревізії», «Олеся», «Мамаша», «Глитай, або ж павук» та «Старі сучки й молоді парості». За словами режисера-постановника, деякі п’єси досі не ставилися в цьому театрі, але вони є цінним матеріалом для постановок.

«Думаю, що така концепція вистави можлива лише в цьому театрі. Адже жоден театр не мав в одній особі режисера, актора, драматурга і директора. Це розпочалося в цих стінах під час роботи Марка Кропивницького. І цим варто пишатися», – констатував режисер-постановник.

Дії вистави відбуватимуться на першому так другому поверхах Театру Кропивницького, а також безпосередньо у самому залі і навіть на балконах. Нині підготовані локації до кожного з уривків п’єс. Актор Театру Корифеїв Євген Скрипник зазначає, що сподівається під час показу вистави на взаємний обмін енергіями актор-глядач.

Підготовка до прем’єри тривала два місяці, і до неї залучили фактично весь акторський склад, а також музикантів оркестру. Для комфортного сприйняття дійства, максимальна кількість глядачів складатиме 30-40 осіб.

«Ми підійшли до своїх ролей звично, але в композиції вистави це інакше сприймається, – зазначив актор театру ім. Марка Кропивницького Євген Скрипник. – Ми інакше працюємо в іншому просторі та взаємодії, але не скажу, що моя роль давалася тяжче, ніж попередні. Ми працювали через рампу на великій сцені, працювали і на малій, але було чітке зонування: глядач – у залі, а актори – на сцені. Під час цієї вистави буде один простір, режим екскурсії та режим мандрування глядача театру, коли актори перетинаються з глядачем. Я сподіваюся, що ми з глядачами будемо один одного доповнювати та обмінюватися енергією».

На показ вистави залучать режисерів-постановників інших театрів – з Києва, Львова, Хмельницького та Чернівців задля знайомства з театром і акторським складом та обговорення майбутніх спільних проєктів.

Кіровоградська обласна рада

Дата публікації: 08.02.2024