У театрі Кропивницького відкрили першу виставку печворку (ФОТО) - Гречка

У театрі Кропивницького відкрили першу виставку печворку (ФОТО) - Гречка

Вчора, 7 квітня, у обласному академічному музично-драматичному театрі імені Марка Кропивницького відкрилася перша виставка печворку «Україна. Минуле. Війна. Майбутнє».

Як зазначила в коментарі "Гречці" одна із учасниць виставки, майстриня, акторка театру Надія Мартовська, участь в проєкті взяли 12 учасниць. Ідея належить киянці Тетяні Олійник. Саме вона придумала стиль та тематику виставки та запросила майстринь з Кропивницького до участі.

"Задумка була така, що шиємо триптих: минуле, війна (наше сьогодення) та майбутнє. Проте майстринь не обмежували і дехто пошив одну роботу, а дехто чотири. Бажаючі долучитися можуть доєднуватись до нас зі своїми роботами", - зазначила Надія Мартовська.

За її словами, над задумкою роботи думала близько місяця. Спочатку готувала ескізи, потім працювала над роботами. Над виготовленням однієї картини працювала близько тижня.

"Своїми роботами ми хотіли показати нашими очима Україну світу: що ми пам'ятаємо наше минуле, шануємо глибоке коріння нашої історії, історії нашого народу, наскільки сильно зараз болить війна, така несправедлива та жорстока, і те, що ми віримо в наше світле майбутнє. Таким чином ми підтримуємо і себе цією творчістю і показати наш погляд на нашу країну", - поділилась Надія Мартовська.

Довідково:

Печворк (від англ. patchwork - ковдра, покривало, виріб із різнокольорових клаптів) – це клаптеве шиття, вид декоративно-ужиткового мистецтва. Вироби створюються за принципом мозаїки, коли при зшиванні різнокольорових клаптиків тканини утворюється єдине полотно з різноманітними візерунками, картинами і навіть фактурою.

Відвідати виставку можуть усі бажаючі, придбавши квиток на будь-яку виставу до кінця цього тижня.

Інформаційний портал Кіровоградщини - Гречка

Дата публікації: 08.04.2023