Мистецтво лікує: у Театрі Корифеїв допомагають захисникам України подолати наслідки поранень - Кіровоградська обласна рада

Мистецтво лікує: у Театрі Корифеїв допомагають захисникам України подолати наслідки поранень - Кіровоградська обласна рада

У Кіровоградському академічному обласному українському музично-драматичному театру ім. М.Л. Кропивницького запровадили новий проєкт «Мистецтво лікує», покликаний допомогти військовим якнайшвидше відновитися після поранень.

«Весь світ театр, і люди в ньому актори!» – цей афоризм Шекспіра перевіряють на собі поранені на фронтах російсько-української війни захисники України. Переступити через себе, вийти під світло софітів, зіграти роль, відчути гарну реакцію публіки – все це має певний терапевтичний ефект, адже позитивні емоції допомагають швидше одужати. Принаймні, так вважають психологи обласного клінічного госпіталю ветеранів війни, з якими консультувалися ініціатори проєкту – засновники громадської організації «Кропивницька мистецька майстерня».

«Дирекція театру імені Марка Кропивницького, його колектив охоче пішли назустріч в реалізації цієї ідеї, за що їм велика подяка, – розповіла координатора проєкту, акторка театру Олена Горбунова.Бажаючих відчути себе в ролі актора ми шукаємо в нашому госпіталю, де поранені військові проходять реабілітацію. Протестувати такий метод висловили бажання кілька наших захисників. Утім, я переконана, їх стане суттєво більше після того, як ми представимо виставу їхнім побратимам, які лікуються у різних медзакладах нашого міста».

Нині учасники проєкту опрацьовують п’єсу Марка Кропивницького «Дай серцю волю, заведе в неволю». Поранені військові розучують тексти, тренують дикцію і силу голосу, відпрацьовують жестикуляцію. Втім, те, що вони втілюють у життя, не можна назвати виставою в повному розумінні цього слова, адже частина акторів через травми не можуть рухатися повноцінно, тому основна увага концентруватиметься на голосовому посилі. Та й сценічних костюмів для військових не передбачено – глядачі мають розуміти, що перед ними не професійні актори, а поранені військові, які за допомогою мистецтва хочуть одужати якнайшвидше.

«Мені здається, що наш проєкт справді допомагає хлопцям, – переконана очільниця ГО «Кропивницька мистецька майстерня» Жасмін Якубовська. – Коли вони розслаблюються і входять у роль, у них навіть мова змінюється – говорять впевнено та артистично. Всі ми дуже сподіваємося, що хлопці швидко одужають і вже незабаром повернуться до повноцінного життя без жодних обмежень».

Репетиції проходять у малому залі Театру Корифеїв. Планується, що там відбудеться і прем’єра вистави за участі поранених військових.

Кіровоградська обласна рада

Дата публікації: 09.02.2024