Кропивницькі театрали влаштували флешмоб - Перша електронна газета

Кропивницькі театрали влаштували флешмоб - Перша електронна газета

Колектив Кіровоградського обласного музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького не братиме безпосередню участь у міжнародному Театральному фестивалі “Мельпомена Таврії” з міркувань безпеки. Але долучився до всеукраїнського флешмобу на його підтримку.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Сьогодні, 7 вересня, актори театру корифеїв, одягнені в костюми до вистави “Бондарівна” (саме її планували зіграти на фестивалі) вийшли на театральну площу, щоб записати мотиваційне відео для херсонських колег з Театру ім. Куліша.

Як розповів режисер-постановник театру корифеїв Сергій Курчев, мета акції – підтримати херсонських колег і одного з найпотужніших театральних фестивалів “Мельпомена Таврії”.

“Для будь-якого театру України велика честь брати участь у цьому фестивалі, але, на жаль, через війну, через неможливість реалізації нормального творчого процесу, всі театри змушені долучитися онлайн. Всі ми підтримуємо цей флешмоб, щоб херсонський фестиваль існував!”, – наголосив Сергій Курчев.

Цього року на сцені Херсонщини пройде вже XXV ювілейний фестиваль “Мельпомена Таврії”. І хоч цього разу з міркувань безпеки актори українських театрів не зможуть особисто приїхати на фестиваль і зіграти свої вистави, проте ювілейну програму не скасовуватимуть.

Як розповів президент фестивалю, керівник Херсонського театру Олександр Книга, урочисте відкриття відбудеться одночасно в усіх 25 театрах України, також учасники показуватимуть свої вистави онлайн, тож всі охочі поціновувачі мистецтва зможуть долучитися до перегляду.

XXV ювілейний фестиваль “Мельпомена Таврії” проходитиме під гаслом #ми_вдома.

Фестиваль проводиться в Херсоні з 1999 року. Його не скасовували ні під час пандемії коронавірусу, ні протягом російського вторгнення – проводили онлайн чи змінювали локації. За ці роки понад 200 театральних колективів із 20 країн показали більш як 450 вистав на сцені “Мельпомени”.

Інформаційний портал «Перша електронна газета»

Дата публікації: 07.09.2023