До 85-річчя від дня народження народного артиста України, актора театру ім. М. Кропивницького Володимира Леонідовича Мироновича -  Літературно - меморіальний музей І. Карпенка-Карого

До 85-річчя від дня народження народного артиста України, актора театру ім. М. Кропивницького Володимира Леонідовича Мироновича - Літературно - меморіальний музей І. Карпенка-Карого

До 85-річчя від дня народження народного артиста України, актора театру ім. М. Кропивницького Володимира Леонідовича Мироновича науковці кропивницького літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого підготували віртуальну виставку «На заповітній сцені корифеїв».

Володимир Миронович народився 8 лютого1939 року у Запоріжжі. У 1960 році закінчив Київський театральний інститут імені Івана Карпенка-Карого. Трудову діяльність розпочав у Черкаському обласному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка.

З 1965 по 1969 рік грав у Кіровоградському музично-драматичному театрі імені М. Кропивницького. Пізніше працював артистом Луганського обласного драматичного театру, Львівського театру юного глядача імені М. Горького, Полтавського обласного музично-драматичного театру імені М. Гоголя, якому віддав 20 років свого життя і творчості.

У 1991 році Володимир Миронович повернувся до Кіровограда (нині – м. Кропивницький). Саме на кропивничанській сцені відбулося справжнє становлення актора, розкрилася його обдарованість артиста широкого амплуа. Він з успіхом грав і в драматичних виставах, і, маючи вокальні дані, в музичних комедіях та оперетах.

За довге сценічне життя Володимир Леонідович створив більше 160 ролей. Він не задовольнявся тільки своїми природними даними, до таланту додавав ще силу свідомої, розумної праці.

За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва Володимира Мироновича відзначено званнями «Заслужений артист України» (1984) та «Народний артист України» (2007).

На віртуальній виставці представлена ціла галерея світлин, програм, афіш, документів як з фондів літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого, так і з архіву родини Мироновичів. Безмежно вдячні Євгенії Іванівні Миронович за допомогу.

З виставкою можна ознайомитися за посиланням: karpenkokarymuseum.kr.ua

Літературно - меморіальний музей І. Карпенка-Карого

Дата публцікації: 09.02.2024