Наталка Полтавка
Іван Котляревський
Народна опера на 2 дії

 

Музика Миколи Лисенка

Режисер - постановник

заслужений діяч мистецтв  України  

Михайло Ілляшенко

Диригент

Наталя Ланова

Художник Дар’я Ярошенко
Виставу веде Марина Малахатько

 

Прем’єра відбулася 2010 року

Вистава триває 2 години

Наталка Полтавка — безсмертний твір Івана Котляревського, як і «Енеїда»,  започаткував розвиток нової української літератури.

У бідної вдови є красуня донькака Наталка, яка змушена стати нареченою багатого жениха пана Возного не через кохання, а заради спокою рідної матері та багатства. Але Наталка відчуває прірву і порожнечу між ними – вона проста дівчина, а він пан. У цей час повертається з далеких мандрів коханий Наталки – наймит Петро. Перед самим весіллям пан Возний сам відмовляється від своїх намірів, бо бачить, чого справді хоче Наталка.

Історія кохання сільської дівчини Наталки і наймита Петра,  внутрішній духовний світ  героїв розкривається через пісні. Їх аж 19 – перенесені або стилізовані під фольклор. Це лірично-побутові, обрядові, купальські пісні, балади («Віють вітри , віють буйні …», яку приписують легендарній Марусі Чурай,  «Ой оддала мене мати за нелюба заміж», «Брала дівка льон», «Розлилися води на чотири броди», «Чорна хмаронька наступає», «Лимерівна».

Головною ідеєю стала думка, що душевна стійкість, моральна краса та доброчесність є запорукою щастя. Вони допоможуть  дійти згоди між людьми з різними, інколи протилежними, характерами та поглядами. Тому зрозумілою є й кінцівка п'єси Котляревського, коли всі дійові особи після важких драматичних перипетій співають "пісню згоди". (Чи не є це актуальним у нашому неспокійному суспільстві?)

 

                                          Дійові особи та виконавці:

 

Возний Тетерваковський

Дмитро Політаєв

Горпина Терпилиха

заслужена артистка України Вікторія Майстренко

 

Наталка Олеся Бушмакіна; Дарія Завгородня
Петро

заслужений артист України Олександр Ярошенко;

Олександр Малахатько

Микола Євген Скрипник
Макогоненко – виборний села заслужений артист України Олександр Ярошенко; заслужений артист України Микола Ярошенко
Засідатель  Щипавка Антон Адаменко; Ігор Тарнавський