Урочистості з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

6 березня 2014 року у Театрі ім. М. Кропивницького відбувся урочистий концерт з нагоди 200-річчя Великого Кобзаря.

У фойє театру було розміщено виставку робіт майстрів народного мистецтва  «З Шевченком у серці» та книжкову виставку «Шевченкова криниця у віках».

Є дні, що минають і непомітно  зникають без сліду. Нічого не залишають по собі, нічого не знаменують собою. Але настає пора, що ніколи не зникне з нашої пам’яті, що назавжди залишиться з нами. Ми  недаремно називаємо Шевченка пророком. Усі пам’ятають його рядки: «І на оновленій землі, врага не буде супостата, а буде син і буде мати, і будуть люде на землі». Україна боролася і продовжує боротися. Зовсім недавно ми всі, усі регіони України сплатили неоплатну ціну в цій боротьбі.

Хвилиною мовчання  присутні вшанували пам’ять полеглих на Майдані.

Тож є різні дні в житті людини. І є ще один знаменний день. Він увібрав у себе безсмертне дихання української душі. Він такий великий і незбагненний як життєдайний дощ, як весняний вітер, як щедре сонце. Україна у долі своїй має такий день – 9 березня.

Відкрили урочистий концерт ансамбль бандуристів «Орія» Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості та актори Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького Євген Скрипник, з.а. України Олександр Ярошенко та з.а. України Валерій Мороз, у виконанні яких прозвучав поетичний етюд на вірші Тараса Шевченка «Доля», «Муза», «Слава».

Перед зібранням виступили голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Олександр Петік та голова Кіровоградської обласної ради Олександр  Чорноіваненко, голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України Василь Бондар,

представники обласного літературного об’єднання «Степ», доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Григорій  Клочек.

Крім того, прозвучали вірші у виконанні переможців конкурсу «До висот Шевченкового слова» у номінаціях «Твір Т.Г.Шевченка», «Твір патріотичної тематики» та «Твір місцевого автора».

Спеціально запрошений Черкаський академічний заслужений український народний хор виконав на слова Тараса Шевченка «Дума про Україну», «Наш отаман Гамалія»,  «Реве та стогне Дніпр широкий» та вокально-хореографічну композицію «Славні козаки чигиринці».

Шевченко як явище велике і вічне – невичерпний і нескінченний. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з буттям рідної держави продовжується нею, вбираючи в себе нові дні й новий досвід народу, відгукуючись на нові болі та думи, стаючи до нових скрижалей долі.

.